Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ngjarjet në Tiranë, reagojnë Ahmeti dhe Selmani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Ngjarjet në Tiranë, reagojnë Ahmeti dhe Selmani   Sat Jan 22, 2011 12:44 pm

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në mënyrë indirekte ka kritikuar Partinë Socialiste (PS) për ngjarjet e ditës së premte në Tiranë, kurse kryetari i Demokracisë së Re (DR) Imer Selmani Partinë Demokratike, gjegjësisht pushtetin e atjeshëm.
“Me keqardhje e mora lajmin për ngjarjet në Tiranë. E drejtë e gjithkujt është të organizojë protesta, por kjo e drejtë nuk duhet të shndërrohet në dhunë. Uroj që kjo të mos ketë pasoja për Shqipërinë dhe qytetarët e saj”, ka deklaruar Ahmeti.
“Jam shumë i shqetësuar nga jo që po ndodh në Tiranë sepse mendoj se Shqipëria gjithmon ka reflektuar pozitivisht në rajon. Për Maqedoninë kjo duhet të jetë shkollë sepse edhe këtu në Maqedoni pozita duhet të ketë një sens më të madh ndaj kërkesave të opozitës", ka thënë Selmani.
Komentet për ngjarjet në Shqipëri Ahmeti dhe Selmani i kanë bërë pas takimit të liderëve me presidentin Georgi Ivanov. Në këtë takim janë diskutuar çështja e emrit, përgatitjet për regjistrimin dhe shënimi i njëzet vjetorit të pavarësimit të Maqedonisë dhe dhjetë vjetorit nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit. Opozita e ka komentuar takimin si jothelbësor, kurse pushteti sit ë frytshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ngjarjet në Tiranë, reagojnë Ahmeti dhe Selmani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ahmeti:Ai që nuk e njeh veten, nuk mund ta njohë as tjetrin
» Namik Selmani:Ardhsh i mbarë, nëntor!
» Frank Shkreli:Sekretarja e Shtetit Klinton në Tiranë dhe në Prishtinë
» Telegram ngushllimi familjes Llakaj në Tiranë
» Mospërkujdesje për bustin e Adem Jasharit në Tiranë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: