Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 iPhone 6 sjell ekranin e lakuar?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: iPhone 6 sjell ekranin e lakuar?   Sun Apr 27, 2014 12:21 pm

" />

Raporti i ri nga http://www.carsandjoy.com/ pretendon se iPhone 6 do të ketë një ekran të lakuar prej xhami dhe një mbështjellës të plotë prej alumini, ndërsa uebsajti në frëngjisht Nowhereelse.fr dhe projektuesi Martin Hajek kanë vendosur që të bëhen bashkë për ta bërë vizualizimin e gjeneratës së re të iPhone bazuar në informatat e fundit.
Renderët e rinj shfaqin iPhone 6 me kënde të lakuara, bashkë me xhamin i cili mbështjellet me pjesën e përparme të pajisjes, ndërsa butonat tjerë shihet se janë në pozicionet e mëparshme.

Raporte të shumta mediale deri më tani kanë sugjeruar se iPhone 6 do të jetë me kënde të lakuara, të rrumbullakëta, që i bie se Apple do të largohet prej dizajnit të mëparshëm me kënde të drejta, të cilat janë prezent në iPhone 4 dhe 5S.

Në njërin prej raporteve të Bloomberg ishte thënë se Apple do të sjell iPhone 6 me ekranin e lakuar, dhe të njëjtin do ta prezantojë në gjysmën e dytë të vitit 2014.

iPhone 6 pritet që të sjell dy versione të telefonit të ri, ndërsa thuhet se që të dyja modelet do të kenë profil më të hollë, procesor A8, kamerë të përmirësuar me stabilizues optic të fotografisë, dhe skanerin e gishtit – TouchID. Kostoja e iPhone 6 thuhet se do të jetë rreth 100 dollarë më e lartë sesa e paraardhësit të tij." />
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
iPhone 6 sjell ekranin e lakuar?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: AHG-CENTER FORUM :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: