Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rripi i Gazës, pengohet ministrja franceze Michael Aliot-Mari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Rripi i Gazës, pengohet ministrja franceze Michael Aliot-Mari   Sat Jan 22, 2011 5:17 pm

Palestinezët në rripin e Gazës sot e shprehën revoltën e tyre ndaj ministres së punëve të jashtme të Francës Michael Aliot-Mari, teksa ajo me makinën e saj kalonte nëpër rrugët e Gazës. Diplomatja e parë franceze ishte bllokuar për shkak të deklaratës së saj, se rrëmbimi i një ushtari izraelit në vitin 2006 është “krim lufte”. Me brohoritje për largimin e saj nga Gaza, demonstruesit e përkujtuan atë se në burgjet izraelite ka shumë palestinez, por ajo nuk e tha asnjë fjalë për ta, por paralajmëroi se çështjen e ushtarit të rrëmbyer do ta parashtrojë edhe në Bashkimin Evropian. Pasi që makina e saj një kohë ishte bllokuar, përfaqësuesit e shumicës qeveritare të lëvizjes së Hamasit në Gaza, i siguruan rrugën, ndërsa gjatë kalimit, ndaj makinës së saj palestinezët e hidhëruar hodhën vezë dhe këpucë. Personat që protestonin, për mediumet thanë se janë të afërmit e të burgosurve palestinez. Kjo ishte vizita e parë e ministres Mishel Aliot- Mari që e bëri në territoret palestineze.


By: NJIMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rripi i Gazës, pengohet ministrja franceze Michael Aliot-Mari
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: