Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BNJVL-ja hap zyre në Bruksel, Gruevskit nuk i presin gërshërët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: BNJVL-ja hap zyre në Bruksel, Gruevskit nuk i presin gërshërët   Thu Jan 27, 2011 9:08 pm

Kryeministri Gruevski inauguroi me shumë vështirësi, zyrën e re në Bruksel të përfaqësimit të Bashkësisë së Njësive të Vetë-Qeverisjes Lokale të Maqedonisë. Ceremoninë e hapi zyrtarisht kryetari i Komunës së Shkupit dhe BNJVL-së, Koce Trajanovski, e në të morën pjesë shumë kryetarë të komunave të tjera të vendit.
“Funksioni i kësaj zyre është që 85 komunat e Maqedonisë të jenë më afër Unionit Evropian dhe më afër informatave e praktikave evropiane si dhe më afër fondeve të BE-së, e gjitha kjo në funksion të realizimit të projekteve në interes të qytetarëve. Buxheti i kësaj zyre do të mbulohet 50 për qind nga Qyteti i Shkupit dhe 50 për qind nga BNJVL-ja, dhe vitin e parë nuk do jetë shumë i ngarkuar pasi parashikon rreth 7 mijë euro qira dhe vetëm një punonjës” , deklaroi Izet Mexhiti, zv/Kryetar i BNJVL-së dhe kryetar i Komunës së Çairit.
E megjithatë, vlen të theksohet se për këtë zyrë modeste me buxhet tepër modest, salla e vogël dhe e ngushtë e ceremonisë ishte mbushur me kryetarë komunash nga Maqedonia, anëtarë të qeverisë, përfaqësues të misionit të vendit në BE dhe gazetarë, dhe vetëm pak të huaj. Ndërsa shtrëngimi i duarve të kryetarëve të komunave të Maqedonisë me Kryeministrin Gruevski me një llogari të thjeshtë i ka kushtuar taksapaguesve shumë më shumë se i gjithë buxheti vjetor i zyrës duke përllogaritur vetëm çmimin e biletave të avionit dhe atë të akomodimit në Bruksel për këtë ceremoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
BNJVL-ja hap zyre në Bruksel, Gruevskit nuk i presin gërshërët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: