Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rama: Të zbatohen urdhërat e Prokurorisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Rama: Të zbatohen urdhërat e Prokurorisë   Sat Jan 22, 2011 7:35 pm

Kryetari i PS-së, Edi Rama ka kërkuar nga drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit që të zbatojë urdhër-arrestimet e gjashtë punonjësve të Gardës së Republikës, që sipas Ramës, enden ende të lirë, duke përbërë rrezikshmëri shoqërore.

Ai ka shprehur edhe njëherë gatishmërinë e opozitës për të vazhduar demonstratat e saj në mënyrë paqësore dhe pa dhunë.

“Apeli im për drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit është që të jetë drejtor i përgjithshëm i kësja policie dhe jo një tjetër ekzekutor i një pushteti që ka humbur çdo legjimitet. Ai nuk mund të mbajë në tryezë urdhër-ndalimet për njerëzit që kanë marrë jetë njerëzish”, është shprehur Rama.

“Apeli im për miqtë ndërkombëtarë është të shohin drejt e në sy të vërtetën që është me e qartë falë kurajos dhe mundësive për të transmetuar prova të manipulueshme të atyre gazetarëve që sot janë edhe ata në një kacafytje për lirinë apo humbjen e saj me një pushtet që duhet të largohet, në mënyrë që Shqipëria të futet në normalitet dhe shqiptarëve t’u jepet e drejta e mohuar për të zgjedhur qeverinë e tyre me zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi Rama.

“As e kemi humbur dhe as do ta humbim këtë fill duke shkuar përpara me forcën e arsyes dhe refuzuar të biem pre e tundimit për të përdorur arsyen e forcës. Dje u provokuam barbarisht nga një polici shteti e keqpërdorur e cila ndërhyn me bomba e blinda ujëhedhës, mbi protestuesit. Do të vazhdojmë në rrugën tonë, nuk do të ndalemi në demonstrimet tona, sepse është një udhëkryq ku ndalen dy botë, ajo e lakuriqit të natës dhe ajo e dritës së të vërtetës. Do të vazhdojmë pa dhunë, paqësisht, urtësisht, me fuqinë e pandalshme të rezistencës së popullit. Ata në pushtet janë partia, ne në rrugë jemi populli”, përfundoi fjalën e tij Rama.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rama: Të zbatohen urdhërat e Prokurorisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» TRAGJEDIA E TISËS – KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHËS, 23 VJEÇARE
» Pajtim Olluri, 22 vjeçari nga Kosova vritet në Siri
» Xhabir Hamiti i rrezikuar, policia urdhëron përcjelljen e tij
» Edi Rama Lakuriq
» Bekim Rexhepi: S'Edi Kristaq Rama

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: