Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Cantona, drejtor sportiv i NY Cosmos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Cantona, drejtor sportiv i NY Cosmos   Fri Jan 21, 2011 1:20 pm

Klubi amerikan New York Cosmos e ka punësuar ish-sulmuesin e Manchester Unitedit dhe Francës, Eric Cantona, në rolin e drejtorit sportiv si pjesë të planit për ringjalljen e klubit.

Cosmos ka blerë emrin e ekipit të vjetër të Ligës së futbollit të Amerikës Veriore dhe shpresojnë të bëhen klubi i 20-të në MLS – ligën amerikane të futbollit. Megjithëse, ata janë ende në kërkim të stadiumit të tyre personal në Nju Jork.

Në një deklaratë klubi theksoi se Cantona, 44 vjeç, i cili u pensionua nga futbolli më 1997, do të jetë përgjegjës për “ekipin e parë të propozuar”. Cantona theksoi “skuadra e Cosmosit është shumë e fuqishme, e krijuar për mrekulli, me një të kaluar madhështore. Është një lloj përzierje mes futbollit dhe artit”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Cantona, drejtor sportiv i NY Cosmos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: