Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Brazil, 600 viktima nga përmbytjet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Brazil, 600 viktima nga përmbytjet   Mon Jan 17, 2011 8:11 pm

Ka arritur në 600 numri i të vdekurve nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në një zonë malore të Brazilit. Zonat më të goditura janë qyteti Nova Friburgo me 270 viktima dhe Teresopilis, ku kanë vdekur 260 njerëz. Autoritetet kanë shpallur shtatë ditë zie për atë që konsiderohet si fatkeqësia më e madhe natyrore që ka goditur Brazilin në katër dekada. Rreth 14 mijë persona kanë mbetur të pastrehë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Brazil, 600 viktima nga përmbytjet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Tragjedia në lumin Tisa - Gjenden pesë viktima

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: