Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në ndjekje të Barcelonës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-H@ckeR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 98
Join date : 19/12/2010

MesazhTitulli: Në ndjekje të Barcelonës   Mon Jan 10, 2011 4:53 pm

Real Madrid mban hapin e Barcelonës duke mundur 4-2 Villarreal në Bernabeu, në një ndeshje ku vendosi Cristiano Ronaldo, autori i 3 golave dhe i asistit të golit të fundit.

Fillimi i ndeshjes ishte më i mirë për miqtë, të cilët kaluan të parët në avantazh me Kanin në minutën e 7. Por, kundërpërgjigja e Real nuk vonoi dhe 2 minuta më vonë Ronaldo çoi në rrejtë një top të marrë nga Ozil. Edhe pse me mungesa të rëndësishme, lojtarët e Vijareal tregohen më të rrezikshëm dhe kalojnë sërish në avantazh, këtë herë me Ruben.

Madrilenët e Mourinhos reagojnë vetëm në fundin e pjesës së parë, sërish me Ronaldon. Barazimi i dha më shumë moral futbollistëve të Realit të cilët në pjesën e dytë morën çelësat e lojës në dorë.

Në minutën e 79-të, Ronaldo kalon Realin në avantazh për herë të parë gjatë kësaj sfide, një gol i dyshimtë ky që solli konstestimet e lojtarëve dhe pankinës së Vijarealit, dhe ndërshkimin me të kuq të trajnerit të miqve Garrido.

8 minuta nga fundi i ndeshjes është Kaka’ i cili dërgoi në rrjetë një top të marrë nga portugezi Ronaldo dhe vulosi fitoren 4-2 të Realit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ahg-center.editboard.com
 
Në ndjekje të Barcelonës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: