Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Viti 2010, rritje për industrinë e eurozonës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Viti 2010, rritje për industrinë e eurozonës    Tue Jan 04, 2011 1:45 pm

Muajt e fundit të 2010-s treguan një rritje të fuqishme të sektorit të industrisë në vendet e eurozonës. Sipas Markit Purchasin Managers` Index, PMI, u regjistrua një nivel prej 57.1 për qind për muajin dhjetor, më e lartë se 56.8 e nëntorit dhe 55.3 e muajve paraardhës. Niveli mbi 50 tregon rritje në sektorin e industrisë, ndërsa nën 50 tregon ulje të prodhimit industrial.

Sipas këtij indeksi, vendi ku u regjistrua niveli më i lartë i rritjes është Gjermania ndërkohë që industria greke vazhdon “fundosjen”.

PMI tha se ky ishte muaji i 15 radhazi që pas krizës ekonomike globale, industria e eurozonës regjistron rritje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Viti 2010, rritje për industrinë e eurozonës
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi dashurie "Ndjenje". Gezuar vitin e ri 2010!
» Syle Mujaj: Tema: KUSH JANE, KU JANE TE BURGOSURIT POLITIK TE KOSOVES 1981-2010
» ‎Viktoria Xhako:PËRKUJTIMORE-IBRAHIM IBISHI-16. 12. 1953 – 24. 11. 2010
» Kujtim Mateli: “Ikja e muzave” dhe viti i mbrapshtë ’97
» Gjetja e kufomës së Dedë Gecajt me 19.11.2010 në St. Galen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: