Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nga Maqedonia do të shihet eklipsi i Diellit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Nga Maqedonia do të shihet eklipsi i Diellit   Mon Jan 10, 2011 1:26 pm

Banorët e pjesës më të madhe të Evropës, Afrikës Veriore dhe Lindjes së Afërt sot në orët e para-ditës do të mund ta shohin eklipsin e parë të pjesshëm në vitin 2011.
Dukuria shikuar nga Toka në tërësi do të fillojë në orën 7:40, ndërsa "kontakti i fundit" midis Diellit dhe Hënës do të jetë në orën 12:01.
Mbi territorin e Maqedonisë eklipsi do të fillojë në orën 8:00, ndërsa do të përfundojë në orën 10:57. "Mbulimi" maksimal i Hënës me Diellin do të ndodh në orën 9:24.
Gjatë vitit 2011 banorët e Tokës do të jenë dëshmitarë të gjashtë eklipseve, nga të cilat katër të pjesshëm të Diellit dhe dy të plota të Hënës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Nga Maqedonia do të shihet eklipsi i Diellit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kleriku arab: Toka nuk rrotullohet rreth diellit
» Lufta për çlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: