Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KOHA E RE i mbijetoi edhe një sulm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: KOHA E RE i mbijetoi edhe një sulm   Sun Jan 09, 2011 1:49 pm

Fillimisht, u kërkojmë ndjesë lexuesëve tanë që nuk mundën ta kenë para tyre edicionin e fundjavës së gazetës KOHA E RE dhe nuk mundën të vizitojnë faqen tonë të internetit. Kjo nuk ishte për fajin tonë, por Ju njoftojmë se ne si redaksi përjetuam edhe një sulm nga qeveria aktuale e vendit, e cila tani më po tregon fytyrën e vet të vërtetë të një pushteti me performansa diktatoriale.

I falemnderojmë të gjithë ata që na dhanë mbështetje në këto ditë të vështira, jo vetëm për ne punonjësit e gazetës KOHA E RE, por edhe për ambientin e përgjithshëm demokratik të vendit. Dëshirojmë poashtu t’u njoftojmë se nga dita e hënë gazeta KOHA E RE sërish do të dalë në treg për të vazhduar misionin e kultivimit të vlerave të vërteta demokratike, të informimit të paanshëm dhe objektiv, duke respektuar parimet bazë të gazetarisë.

Gazeta KOHA E RE dënon fuqishëm ndërhyrjen brutale të policisë kundër Televizionit A1, me çrast u ndaluan gazetarët në kryerjen e obligimeve të tyre, u keqtrajtuan fizikisht e psiqikisht, dhe kërkon përgjegjësi nga institucionet kompetente.

Vlerësojmë se sulmi ndaj Televizionit A1 dhe gazetave "Vreme" e Shpic" është një tentim makabër për varrosjen e demokracisë, për ngulfatjen e fjalës së lirë, për eliminimin e mendimit ndryshe dhe për instalimin e frikës dhe auto-censurës te të gjithë gazetarët, mediat, intelektualët e qytetarët që nuk mendojnë njëlloj si funksionarët e pushtetit.

Këto sulme dhe të tjerat, që mbase do të pasojnë, nuk do të ndalin për asnjë moment përkushtimin tonë për të plasuar në opinion realitetin mbi zhvillimet politike, ekonomike, sociale e kulturore në Maqedoni. Ne do të vazhdojmë fuqishëm të promovojmë vlerat e strukturave euroatlantike dhe të japim edhe kontributin tonë si medie në afirmimin e atyre vlerave në shoqërinë tonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
KOHA E RE i mbijetoi edhe një sulm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Koha është e maskarenjve, po Atdheu i shqipëtarve! - Ali Asllani
» Mufail Limani:Koha e gurit
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: