Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Osmani në Shkup: ‘Integrimi i vendit, çështje strategjike’

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Osmani në Shkup: ‘Integrimi i vendit, çështje strategjike’   Sat May 21, 2011 12:25 pm

Lideri i RDK Rufi Osmani në konventë promovese zgjedhore që e mbajti dje në Shkup garantoi se nëse i fiton zgjedhjet më 5 qershor do të merr hisen prej 25 për qind të buxhetit dhe do t’i adresoj në arsim, kulturë dhe infrastrukturë.

Nga RDK thanë se integrimin e vendit e shohin si çështje strategjike nga e cila varet përparimi ekonomik, social, si dhe bashkimi i shqiptarëve në kuadër të Evropës. Sipas Osmanit, politikat e deritanishme për integrimin e vendit në strukturat euroatlantike kanë qenë inferiore dhe vazale andaj nuk do të pranojnë të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme nëse si prioritet të parë nuk kanë këtë çështje. RDK paralajmëroi luftë pa kompromis kundër korrupsionit.
“Menaxhimi me nder i parave publike janë një çështje shumë me rëndësi nga e cila çështje do varen se cila do të jetë oferta jonë, unë ju garantoj se së bashku me ekipin që e kam këtu, së bashku me ju, ne do të bëjmë menaxhim të mirëfilltë të parave publike në dobinë tuaj, ne nuk do të lejojmë, ne do të luftojmë korrupsionin e madh në politik që është karakteristik dalluese e politikanëve aktual në përgjithësi si shqiptar si maqedonas, kjo çështje do të jetë çështje ku ne nuk do të bëjmë asnjë kompromis”, tha Rufi Osmani kryetar i RDK.[img]=https://redcdn.net/ihimg/photo/my-images/51/14935610.jpg/][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/img]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Osmani në Shkup: ‘Integrimi i vendit, çështje strategjike’
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: