Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA-Kinë, bisedime ekonomike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-H@ckeR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 98
Join date : 19/12/2010

MesazhTitulli: SHBA-Kinë, bisedime ekonomike   Sat Apr 30, 2011 6:04 pm

Kina dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord për të zhvilluar bisedime mbi ekonominë, edhe pse tensionet mes dy vendeve vazhdojnë të rriten.

Autoritete të larta do të takohen në muajt e ardhshëm për të diskutuar mbi diferencat mbi tregtinë dhe politikat monetare, ka bërë të ditur Departamenti amerikan i Thesarit.

Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Kinën se mban artificialisht monedhën e saj të ulët për të ndihmuar eksportuesit e saj që të shesin produktet ose shërbimet jashtë vendit.

Kina është eksportuesi më i madh në botë. Rritja e ekonomisë së saj në pesë vitet e fundit është bërë e mundur nga suksesi i këtij sektori.

Gjithësesi, partnerët kryesorë në tregti, BE dhe SHBA, kanë ngritur shqetësimin se qeveria e Pekinit ka organizuar një strategji ekonomike që u sjell një avantazh ilegal prodhuesve vendas, duke mbajtur monedhën e saj artificialisht të ulët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ahg-center.editboard.com
 
SHBA-Kinë, bisedime ekonomike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: