Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Passat-i amerikan më i lirë se ai evropian

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Passat-i amerikan më i lirë se ai evropian   Sat Jan 29, 2011 1:40 pm
Passat


Tre muaj pas prezantimit të gjeneratës së re të Passat-it për tregun evropian, Volkswagen e prezantoi edhe versionin amerikan në sallonin e automobilave që u mbajt në Detroit. Edhe pse dy automobilat, Passat-i evropian dhe ai amerikan janë nga kompania e njëjtë, ata dallohen, bëhet fjalë para së gjithash për ndryshimet në fushën e dritave, dizajnit tjetër të elementeve të enterierit, derisa mekanika në pjesën më të madhe është identike.

Për shkak të dimensioneve më të mëdha Passat-i do të duhet t’i përgjigjet blerësve amerikanë më se shumë se sa Golf-i, ndërsa nuk do t’i largojë as edhe çmimi fillestar prej 20.000 dollarë amerikanë për modelin bazë, që është dukshëm më lirë se sa çmimi të cilin blerësit evropianë duhet ta ndajnë për këtë limuzinë të klasës së mesme të Volkswagen-it.

Modeli amerikan do të prodhohet në fabrikat e Volkswagen-it në Chattanoog në Tennessee, ndërsa blerësve do t’u ofrohet me një motor me naftë dhe dy me benzinë. Motori më i dobët me benzinë 2.5-litra i zhvillon 170 KF, derisa motori 3.5-litra V6 prodhon 280 kuaj fuqi. Modeli me naftë është i pajisur me motorin dylitërsh me katër cilindra ka turbombushës dhe i zhvillon 140 KF
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Passat-i amerikan më i lirë se ai evropian
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Programe & Mesime :: Teknologji & Informatik-
Kërce tek: