Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook i pari edhe me reklama

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-H@ckeR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 98
Join date : 19/12/2010

MesazhTitulli: Facebook i pari edhe me reklama   Sat Jan 22, 2011 5:36 pmJo vetëm se po e kalon gjigantin e kërkimit Google sa i përket trafikut me vizita, mirëpo rrjeti më i madh social në botë – Facebook.com tani po e kalon rivalin e saj edhe sa i përket biznesit të reklamave.

Të dhënat e vitit 2010 thonë se pjesa më e madhe e të hyrave në Facebook vjen nga bizneset e vogla dhe të mesme, të cilat gjithnjë e më shumë po e përdorin sistemin personal të krijimit të reklamave në këtë rrjet social.

Një model i ngjashëm i biznesit dhe blerjes së reklamave e ka shndërruar kompaninë Google në një gjigant i cili grumbullon më shumë se 200 miliardë dollarë, çdo vit.

Gjatë vitit 2010, reklamimi në Facebook është rritur për shumë se 86 për qind në krahasim me vitin paraprak, që nënkupton se kjo faqe ka arritur të grumbullojë më shumë se 1.86 miliardë dollarë në nivelin global, ndërsa prej gjithë kësaj shume 1.21 miliardë dollarë vjen nga tregu amerikan, thuhet sipas eMarketer.

Me këto shifra, mendohet se Facebook sot mban më shumë se 5 për qind të totalit të reklamave online, ndërsa parashikohet që kjo shifër të rritet në 8 për qind gjatë këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ahg-center.editboard.com
 
Facebook i pari edhe me reklama
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: AHG-CENTER FORUM :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: