Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe një muaj paraburgim për Velija Ramkovskin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Edhe një muaj paraburgim për Velija Ramkovskin   Sat Jan 22, 2011 5:28 pm

Pronari i TV A1 Velija Ramkovski si dhe 13 ish drejtorë dhe drejtorë aktual të firmave nga ‘Pero Nakov’ p.n., do të qëndrojnë edhe 30 ditë në paraburgim në burgun e Shutkës. Kështu vendosi sot kolegji penal pranë gjykatës themelore Shkupi 1, vetëm një ditë para skadimit të paraburgimit të mëparshëm 30 ditësh që në dhjetor e shqiptoi gjykatësi hetues për rastin ‘Merimanga’. Jo zyrtarisht, sipas burimeve të gjykatës, paraburgimi u zgjat për të dyshuarit që të mos mund të ndikojnë ndaj hetuesisë, por edhe që të mos e përsërisin veprën. Sipas avokatit të paraburgosurve, ishte më se e qartë se në rastin e tij tashmë nuk flitet për drejtësi.“ Pse i paraburgosën njerëzit? Njerëzit janë në paraburgim në bazë të dëshmive që janë grumbulluar më parë. Nëse nuk ekzistojnë prova, pse janë të paraburgosur? Tani flas për paraburgim, e jo për atë se a thua dikush është ose jo prej tyre fajtor” tha Miroslav Vujiq, avokat i të paraburgosurve. Ndërkaq, sipas kryetares së gjykatës themelore Shkupi 1, Lidija Nedelkovska, hetimi për rastin Merimanga vazhdon me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të rinj deri në mbarim të janarit. Do të prezantohen edhe provat e masave të posaçme të hetuesisë. Sipas Nedelkovskës nëse vërtetohet se Hedi Ramkovski, djali i Velisë e ka braktisur shtetin, me siguri do të lëshohet urdhër arrest ndërkombëtarë. Ndërkaq, të dyshuarit për rastin merimanga ngarkohen se kanë fshehur tatimin prej 4 milionë euro, kanë lëshuar fatura fiktive me firma, kanë bërë bashkim kriminel dhe nuk i kanë paraqitur të gjitha të ardhurat e realizuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Edhe një muaj paraburgim për Velija Ramkovskin
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skënderbeu edhe për se vdekuri po i tremb armiqtë!
» Urimet për Ditëlindjen time!
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretëreshë ilire, ajo mëkëmbësoi të shoqin, Agronin, në vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovës Mbretreshës sonë)
» Hoxha: Ne pranojmë edhe të vritemi, por edhe të vrasim. Ne jemi pro Xhihadit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: