Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kina Jugperëndimore përfshihet me dëborë dhe shi të ngrirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Kina Jugperëndimore përfshihet me dëborë dhe shi të ngrirë   Sat Jan 22, 2011 5:15 pm

Mot i lig i përcjellur me dëborë dhe shi të ngrirë shkaktoi kaos në rrugët në Kinën jug-perëndimore dhe ndërprerje të furnizimit me energji elektrike.
Në rajonin Guansi-Xhuan në motin e lig u rrënuan 332 shtëpi, ndërsa autoritetet evakuuan mbi 6.000 persona, njoftoi Televizioni kinez. Në gjithë rajonin në pozitë të vështirë ndodhen rreth tre milionë banorë lokalë.
Në provincën fqinje Hunan me motin e lig janë përfshirë rreth 10.000 persona, ndërsa janë evakuuar 73.000 banorë lokalë.
Qindra automobila janë ngujuar në rrugët në më shumë rajone në provincat Guejxhou dhe Junan, ku udhëtarëve dhe shoferëve falës u jepet ushqim dhe u jepet ndihmë mjekësore.


By: NJIMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kina Jugperëndimore përfshihet me dëborë dhe shi të ngrirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: