Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Me 4 dhjetor mbahet festivali “Nota Fest”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Me 4 dhjetor mbahet festivali “Nota Fest”   Sat Jan 22, 2011 1:25 pm

Më 4 dhjetor në sallën Universale në Shkup do të mbahet Festivali i këngës së lehtë zbavitëse “Nota Fest”. Këtë vit festivali shënon 15 vjetorin e themelimit, por organizatorët shprehen të revoltuar nga ajo se nga viti në vit veçse shkon e bie interesimi për finansimin e festivalit si nga institucionet shtetërore poashtu edhe ato private. Sipas këshillit të festivalit, ai këtë vit nga Ministria e kulturës do të përkrahet me vetëm 1 milionë denarë, ndërsa për mbarëvajtjene e tij nevojiten 3 milionë denarë. Këshilli i festivalit gjithashtu ankohet edhe për mungesën e lokaleve për veprimtarinë, ndërsa bën apel deri tek të gjitha institucionet që kanë mundësi ta ndihmojnë mbajtjen e festivalit Nota Fest.
“Kemi kërkuar që të kemi zyrat tona, por kemi kërkuar gjithashtu që ky festival pasi që është i vetmi në Maqedoni, i këngës për fëmijë, i këngës popullore i asaj të lehtë zbavitëse të hyn nën ombrellën e Ministrisë së Kulturës, dhe mos të bredhim ne vit për viti. Faktikisht jemi bë lypsa që të shkojmë derë në derë, të trokasim qoftë në institucione shtetëropre ao private dhe mos të kemi një buxhet me të cilin ne do të startojmë cdo vjet, në anën tjetër të përmirsojmë edhe kulitetin e këngëve të cilat i kemi pasur rradhazi.”, thotë Agim Ismaili, drejtor i “Nota Fest”. Alsat-M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Me 4 dhjetor mbahet festivali “Nota Fest”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Kulture-
Kërce tek: