Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Casillas, portieri më i mirë në Botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-H@ckeR
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 98
Join date : 19/12/2010

MesazhTitulli: Casillas, portieri më i mirë në Botë   Thu Jan 06, 2011 1:11 pm

Iker Casillas, portieri i Real Madrid dhe kombëtares spanjolle, është shpallur portieri më i mirë në botë nga Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS).

Casillas mori 304 pikë duke lënë pas portierin e Interit dhe kombëtares braziliane, Julio Cesar me 124 pikë.

Portieri çek i Chelsea, Petr Cech, u rendit i treti me 54 vota.

ja 10 portieret me te mire :

1. Iker Casillas (ESP/Real Madrid) 304 pikë
2. Julio Cesar Soares (BRA/Inter) 124
3. Petr Cech (Ceki/Chelsea) 56
4. Manuel Neuer (GER/Schalke 04) 53
5. Maarten Stekelenburg (HOL/Ajax) 48
6. Victor Valdes (ESP/Barcelona) 38
7. Fernando Nestor Muslera (URU/Lazio) 37
8. Edwin van der Saar (HOL/Manchester United) 32
9. Gianluigi Buffon (ITA/Juventus) 28
10. Timothy Matthew Howard (USA/Everton) 15
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ahg-center.editboard.com
 
Casillas, portieri më i mirë në Botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: