Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Ekonomia kineze u rrit me 10.3 % në vitin 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Ekonomia kineze u rrit me 10.3 % në vitin 2010   Fri Jan 21, 2011 1:21 pm

Kina tha se ekonomia e saj është rritur më shumë se 10.3 % sa pritej në vitin 2010, në saje të investimeve të fuqishme që e rritën kërkesën dhe ulën inflacionin. Të dhënat e fundit tregojnë se inflacioni ra në 4.6 % në dhjetor, ndërsa çmimet e produkteve ushqimore lëvizën shumë pak.

Sidoqoftë, çmimet e ushqimit, që janë shkaktari kryesor i inflacionit, sërish shënuan rritje në javët e fundit, duke treguar se Pekini ende duhet të punojë për të shmangur presionin prej tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ekonomia kineze u rrit me 10.3 % në vitin 2010
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtë
» Syle Mujaj: Tema: KUSH JANE, KU JANE TE BURGOSURIT POLITIK TE KOSOVES 1981-2010
» Teuta ishte mbretëreshë ilire, ajo mëkëmbësoi të shoqin, Agronin, në vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovës Mbretreshës sonë)
» ‎Viktoria Xhako:PËRKUJTIMORE-IBRAHIM IBISHI-16. 12. 1953 – 24. 11. 2010
» Gjetja e kufomës së Dedë Gecajt me 19.11.2010 në St. Galen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Ekonomi-
Kërce tek: