Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center

ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 

Bala, një tjeter Shkodran te Tirana

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 160

MesazhTitulli: Bala, një tjeter Shkodran te Tirana   Fri Jan 21, 2011 1:18 pm

Në Tirane perflitet shumë që Bekim Bala do jetë lojtari tjeter i "rrëmbyer" nga Vllaznia. Pas deshtimit në Turqi të Gençlerbirligi, 19 vjecari është kthyer në Shqipëri.

Nder vitet e fundit ka pasur shumë Shkodranë që kanë kaluar tek skuadra e Tiranes, nje "dashuri" e Tiranes për shkodranët. Emra te njohur si Vioresin Sinani, Hamdi Salihi dhe tani Gilman Lika kanë luajtur te dy skuadrat.

“Dje në mesditë kam pasur një bisedë kokë më kokë me presidentin e Tiranës, Refik Halili. Ai ka shprehur hapur dëshirën për të më pasur në ekip, madje më ka bërë një superofertë, duke më mbivlerësuar. Madje, në qoftë se do të firmos te Tirana, bëhet fjalë për një kontratë që do të zgjatë më shumë se 2 sezone, pasi me sa u njoha, klubi ka projekte afatgjata. Edhe mua më pëlqen Tirana, pasi do të jem edhe më pranë kryeqytetit.

Mirëpo çdo gjë e lamë të hapur dhe unë do të vendos për dy ditë, pasi sot kam edhe një bisedë të fundit me presidencën e Vllaznisë. Për sa u përket ofertave nga jashtë, edhe ato ekzistojnë, por nuk bëhet fjalë të lëviz jashtë në këtë periudhë.” u shpreh i riu Bekim Bala.

Duket se lekët bejnë ndrryshim, pasi të Tirana paguhen shumë më shumë sesa te Vllaznia, Bala në emisionin Procesi Sportiv u shpreh që ishte paguar 500 euro në muaj te Vllaznia, ai edhe u shpreh që ka pasur mundesi të ikte te PSG-ja para se u be transferimi në Turqi, por kjo gjë nuk u be pasi nuk kishte per të perfituar Vllaznia nga ketij transferimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

Bala, një tjeter Shkodran te Tirana
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dita e tretë në Panairin e XII-të të Librit “Tirana 2009”
» Poezi nga Miradije RAMIQI
» Monda Korca: GAZETA TIRANA OBSERVER:-Kadri Morina, Potreti i nje investitori modest e te suksesshem.-nga Raimonda Moisiu
» Pashka Elezaj, artistja shqiptare që po bën emër në Amerikë
» Gjon Frani Ivezaj: Mbijetesa, dëshmi e lavdisë shqiptare ndër shekuj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: