Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Presidenca e BE: Klasa politike reflektim kolektiv

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Presidenca e BE: Klasa politike reflektim kolektiv   Fri Jan 21, 2011 1:14 pm

Shefi i delegacionit të pranisë së BE-së në Shqipëri, Ettore Sequi, prezantoi sot në Tiranë prioritetet e presidencës së re të BE-së të cilën e merr Hungaria.
Sequi tha se ai është i pranishëm në Shqipëri për të qenë dëshmitar i vullnetit që ka vendi për të ecur përpara drejt antarësimit në BE. “Klasa politike duhet të të bëjë refkeltim kolektiv, sfidë kryesore mbetet reforma zgjedhore dhe dialogu partiak”, tha ambasadori i KE në Tiranë.

Sipas tij, bashkëpunimi është fjala kyçe që kërkohet për Shqipërinë.
Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori i Hungarisë në Tiranë, Sandor Molnari.

Ai tha se është hera e parë që Hungaria merr presidencën e radhës të BE-së.
Sipas tij, prioriteti kryesor do të jetë zgjidhja e krizës ekonomike në BE.
Ambasadori hungarez Molinari tha se vendi i tij do të mbështesë punën e strukturave të BE-së me Shqipërinë.


bY : Hacker-Boy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Presidenca e BE: Klasa politike reflektim kolektiv
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Urime të subjekteve politike shqiptare në diasporë
» “Propaganda politike” në arsim
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisë apo manipulim antishqiptar?
» Detaje të reja lidhur me vrasjet politike në Kosovë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: