Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gruevski ironizon kërkesën e LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Gruevski ironizon kërkesën e LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme   Fri Jan 21, 2011 1:09 pm

Kush qesh i fundit, qesh më ëmbël! Këtë porosi nëpërmjet mediave kryeministri Nikolla Gruevski i dërgoi LSDM-së opozitare duke shtuar se me partinë e Branko Cërvenkovskit do të takohet në zgjedhjet e rregullta parlamentare, që do të mbahen në vitin 2012. Gruevski tha se LSDM-ja ka hyrë në një fazë jo serioze dhe të pa përgjegjshme dhe se kanë ulur nivelin e debatit politik në vend.

“Unë do i porosis, çfarë të duan le të bëjnë, lë të forcohen, le të tregojnë para anëtarësisë së tyre se ja ata janë gati, kthehen në pushtet e kështu me radhë. Ajo është punë e tyre brenda partiake, do të vjen koha kur do të shihen punët. A e dini si thonë, kush qesh i fundit, qesh më ëmbël, unë vetëm do t’i porosisë, vetëm të mos e lëshojnë nivelin e debatit politik shumë poshtë, ndërsa në zgjedhjet e ardhshme do të shihemi dhe do të shohim se si do të jenë punët, edhe një herë do të them kush qesh i fundit qesh më ëmbël” tha Nikolla Gruevski, kryeministër i Maqedonisë.

Edhe numri ‘dy’ i Qeverisë Abilaqim Ademi tha se BDI është kundër zgjedhjeve të parakohshme. Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të parakohshme por zgjidhje të problemeve, çështjen e emrit dhe përshpejtimi i proceseve integruese.

“Ne mendojmë se në këtë moment të gjitha forcat duhet të koncentrohen tek përshpejtimi i proceseve integruese, veçanërisht për anëtarësimin në NATO dhe fillimin e bisedimeve me BE-në. Nga ana tjetër gjithashtu dihet që në Maqedoni nuk ka krizë politike, institucionet funksionojnë dhe nuk ka nevojë për të pasur zgjedhje të parakohshme të cilat vetëm se do të ngadalësonin edhe zhvillimin ekonomik edhe procesin integrues por gjithashtu do të jepnin edhe një sinjal jo të mirë tek komuniteti ndërkombëtar që në çdo dy vite Maqedonia ka zgjedhje të parakohshme” tha Abdilaqim Ademi, zv.kryeministër.

Debati për zgjedhje të parakohshme parlamentare u hap, pasi LSDM-ja opozitare nëpërmjet marshit protestues të dielën e kaluar


bY : Hacker-Boy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gruevski ironizon kërkesën e LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: