Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ivanov dhe liderët partiakë do të bisedojnë për prioritetet e jashtme politike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Ivanov dhe liderët partiakë do të bisedojnë për prioritetet e jashtme politike   Fri Jan 21, 2011 1:07 pm

Presidenti Gjorge Ivanov, liderët e partive politike, Ali Ahmeti i BDI-së, Imer Selmani i Demokracisë së Re, Nikolla Gruevski i VMRO-DPMNE-së dhe lideri i LSDM-së Branko Cërvenkovski, sot në Jasen do të bisedojnë për prioritetet e jashtme-politike të Maqedonisë, me theks të veçantë në integrimet në NATO dhe BE dhe kontestin për emrin.Në takimin të cilin e inicoi presidenti Ivanov, edhe pse është ftuar, nuk do të marrë pjesë lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi.Shefi i shtetit dhe kryetarët e partive më të mëdha politike, siç është paralajmëruar, do të diskutojnë edhe për rekomandimet dhe prioritetet nga Raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë, për shënimin e dy jubileve të rëndësishme - njëzetëvejtorin e pavarësisë dhe dhjetëvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit, si dhe për mbajtjen e regjistrimit të ardhshëm.Qëllimi për konvokimin e takimit të liderëve, theksojnë nga kabineti i Ivanovit, është vazhdim i konsultimeve të rregullta të shefit të shtetit me subjektet më relevante politike për realizim më të mirë të këtyre ngjarjeve të rëndësishme, obligimeve dhe prioriteteve


bY : Hacker-Boy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ivanov dhe liderët partiakë do të bisedojnë për prioritetet e jashtme politike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjyqi i Ramiz Alisë dhe byroistëve: Ja pse u dënuan liderët komunistë
» Përsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Urime të subjekteve politike shqiptare në diasporë
» “Propaganda politike” në arsim
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisë apo manipulim antishqiptar?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: