Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Policia sulmon tifo-grupin shqiptar SHVECERAT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
NITINumri i postimeve : 1
Join date : 20/01/2011
Age : 20
Location : tetova

MesazhTitulli: Policia sulmon tifo-grupin shqiptar SHVECERAT   Thu Jan 20, 2011 5:38 pm

POLICIA SULMOI “SHVERCERAT”

Forcat policore kanë sulmuar grupin e tifozëve ‘Shvercerat’, të cilët më pas janë përgjigjur sulmit duke shkaktuar rrëmujë në palestrën sportive Dituria në Saraj të Shkupit. Ngjarja ndodhi në fund të ndeshjes së basketbollit në kuadër të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë, ku u përballën Liria dhe MZT Skopje. Edhe pse deri pak para përfundimit të takimit situata ishte e qetë, në momentin kur basketbollistët e MZT Skopjes u drejtuan kah dhomat e xhveshjes, duke dashur t’i mbrojë ata, policia sulmoi tifozët, si pasojë e të cilës u lëndua një 12 vjeçar. Situata u qetësua pas disa minutave, pa ndonjë ekces më të madh. Ndërkohë sa i përket ndeshjes, Liria edhe pse pas pjesës së parë avansonte me rezultatin 38:36, në fund pësoi disfatë me rezultatin 83:74. Në ndeshjen tjetër të zhvilluar sonte Rabotniçki si mysafir mundi suadrën e Ovçe Poles, me rezultatin 61:89. Mbrëmë kampioni në fuqi Feni Industri si mysafir me rezultatin 91:64 mundi Kumanovën, ndërsa ndeshja e fundit çerekfinale në program është më datë 23 janar kur në Strumicë do të përballen ABA Strumica dhe Torusi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Policia sulmon tifo-grupin shqiptar SHVECERAT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik ” shqiptar!”
» Ilia S. Karanxha: Dy shqiptarë në fillimet e editorisë veneciane
» Murat Gecaj: Prof. Zihni Sako - ''xhaxhai'' i mirë i folklorit shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: AHG-CENTER FORUM :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: