Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alsat-M, ‘Kush dëshiron të bëhet milioner’

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Boy
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 160
Join date : 03/01/2011

MesazhTitulli: Alsat-M, ‘Kush dëshiron të bëhet milioner’   Thu Jan 20, 2011 3:04 pmAlsat-M siguron transmetimin e show quiz-it më të popullarizuar në gjithë botën, ‘Who Wants to Be a Millioner’ – ‘Kush dëshiron të bëhet Milioner’. Televizioni kombëtar ALSAT-M blen këtë prodhim për t’ia ofruar publikut shqiptar në Maqedoni. Quizi ka një premi prej 50 mijë eurosh, ose rreth 3 milion denarësh. ALSAT-M, me blerjen e këtij quiz-i arrin një tjetër sukses në fushën mediatike.
Formati ‘Kush do të bëhet milioner’ është një mundësi e jashtëzakonshme për studentë dhe studiues, njerëz të thjeshtë apo të gjithë ata që kanë dëshirë të provojnë dijet e tyre. E konceptuar si një lojë, ky show-quiz ofron argëtim dhe emocione të jashtëzakonshme, ku pjesëmarrësit do ti përgjigjen 15 pyetjeve të ndara në tre grupe, duke filluar nga më të lehtat.
Gjithçka tjetër, skenografia, studioja dhe organizimi, janë identike sikurse në të gjitha realizimet e tilla të show-t global ‘Who Wants to Be a Millioner’. Në shqip, ‘Kush dëshiron të bëhet milioner’ drejtohet nga artisti i madh Agron Llakaj.
Ky Quiz ka përmasa globale dhe transmetohet në 118 vende të botës, në Evropë, Amerikë, vendet Latine, Afrikë, Azi e deri në Australinë e largët. Për herë të parë, ky eveniment startoi në 1998 në Britaninë e Madhe.
Si kudo në botë, ku Show Quiz vjen në ekranin e ALSAT-M, çdo të hënë në orën 21.00.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Alsat-M, ‘Kush dëshiron të bëhet milioner’
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nga Flori Bruqi:Kush është Behgjet Pacolli ?‏
» Kush është vajza të cilën në 19:30 e presin në “randez-vous” mbi tre milionë shqiptarë!
» Kush i tha Zahir Pajazitit ta vranë Dr. Rugoven?-Flet Hasan Zeneli, bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit: Duhet të zbardhet vrasja e Zahirit
» Është edhe një pyetje tjetër përveç kush është Nazim Bllaca. Kush është SHIK-u?
» Faruk Tasholli: Me tetovarët në Gjermani - Kush ma i pari bani...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: