Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qeveria e re tuniziane rrezikon mbijetesën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Qeveria e re tuniziane rrezikon mbijetesën   Wed Jan 19, 2011 9:09 pm

Qeveria e unitetit në Tunizi pritet të zhvillojë takimin e parë gjatë ditës së sotme. Ende pa u zhvilluar ky takim katër anëtarë të kabinetit nga opozita janë tërhequr nga qeveria e re.
Ata kanë kritikuar kryeministrin në detyrë Mohamed Ganushi se ka lejuar në qeveri shumë aleatë të ish presidentit Ben Ali. Në përpjekje për tu distancuar nga ish presidenti kryeministri aktual është larguar nga partia në pushtet. E njëjta parti ka larguar dhe ish presidentin dhe themeluesin e saj Ben Ali nga radhët e veta.
Të martën në Tunizi u kthye pas 20 vitesh mërgimi në Francë Moncef Marzuki, udhëheqës politik.
Presidenti amerikan Obama ka siguruar homologun e tij egjiptian se Shtetet e Bashkuara duan qetësi, fundin e dhunës në Tunizi dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme.
Qeveria tuniziane njoftoi se 78 veta janë vrarë gjatë trazirave derisa dëmi nga shkatërrimet shkon në 2 miliardë dollarë.


By: NJIMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qeveria e re tuniziane rrezikon mbijetesën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qeveria, PDK-AKR-Lista Rugova dhe minoritetet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: