Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Promovohet libri “Nëna Terezë - histori magjepsëse” nga autori Leo Maasburg

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Promovohet libri “Nëna Terezë - histori magjepsëse” nga autori Leo Maasburg   Wed Jan 19, 2011 8:55 pm

Në shtëpinë përkujtimore të Nënës Terezë në Shkup sot u promovua libri “Nëna Terezë - histori magjepsëse” nga autori, prift Leo Maasburg. Libri është përkthyer në gjuhën maqedonase dhe shqipe. Libri për herë të parë është botuar në gjuhën gjermane për tu përkthyer edhe në 10 gjuhë të tjera, ndërsa në të shkruhet për jetën dhe veprën e saj humane. Sipas akademik Luan Starovës autori Leo Maasburg me vite ka qenë shoqërues I Nënës Terezë, ndërsa duke lexuar këtë libër ne nuk zbulojmë Nënën Terezë si misionare e një doktrine por si një njeri I cili përcillte esencën e jetës dhe kuptimin e të jetuarit.
“Çdo libër ka fatin e vet është një thënie latine, I tillë është edhe ky libër, ai është një ditar I një jetë të thjeshtë të një gruaje të shenjtë që tempullin e saj ka planetin tokë. Shkrimtari I ditarit ka qenë bashkudhëtarë i Nënës Terezë I cili I rrëfen mrekullitë e saja të vogla dhe të mëdha. Dialogu I tyre I vazhdueshëm gjatë udhëtimeve mban shenjën e dashurisë hyjnore, fuqinë e besimit dhe shpresës e cila nuk vdes kurrë. Duke lexuar këtë libër zbulojmë Nënën Terezë edhe nga një aspekt tjetër, ajo është e thjeshtë deri në shenjtërim, e pasur shpirtërisht.” Luan Starova, akademik.


By: NJIMI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Promovohet libri “Nëna Terezë - histori magjepsëse” nga autori Leo Maasburg
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Kulture-
Kërce tek: