Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BE, ligji i ri hungarez për mediumet nuk i përshtatet standardeve evropiane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: BE, ligji i ri hungarez për mediumet nuk i përshtatet standardeve evropiane   Tue Jan 18, 2011 10:00 pm

Bashkimi Evropian kumtoi se, sipas vlerësimit fillestar, ligji i ri hungarez për mediumet nuk përputhet me standardet evropiane, transmetuan agjencitë.
Ligji dukshëm i zgjeron komeptencat e shtetit në kontrollin dhe imponimin e dënimeve ndaj mediumeve private.
Ka druajtje se ligji do të përdoret kundër mediumeve, të cilat kanë raport kritik ndaj qeverisë djathtiste qendrore të kryeministrit Viktor Orban.
Eurokomisari për teknologji të reja, Neli Krus, para eurodeputetëve në Strazburg, mbrëmë vonë, deklaroi se ka dispozita konkrete në ligj të cilat që në shikim të parë nuk janë të kënaqshme.
Krus vërejti se ligji mund t'i prekë edhe mediumet e huaja në Hungari, por nuk saktësoi se çka ka parasysh, sepse vlerësimi akoma është në fazë nismëtare, theksojnë agjencitë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
BE, ligji i ri hungarez për mediumet nuk i përshtatet standardeve evropiane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: