Mireserdhe .. ne www.ahg-center.tk
Vizitor i nderuar.
Ju tani per tani ndodheni ne web faqen
www.ahg-center.tk . kjo pop-up
qka u ka dal eshte se ju ende nuk
keni hyre apo ende sjeni regjistruar ..
Ju lutemi te zgjidhni problemin sa me shpejt ..

Me Respekt Staffi ahg-center 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Irak,nga sulmi vetëvrasës – gjashtë të plagosur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Hacker-Tetova
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Join date : 14/01/2011

MesazhTitulli: Irak,nga sulmi vetëvrasës – gjashtë të plagosur   Mon Jan 17, 2011 8:09 pm

Nga një sulm vetëvrasës me makinë-bombë, kundër konvojit të veturave të guvernatorit të provincës Anbar në Irak, Qasim al-Fahadawi, u plagosën së paku gjashtë vetë, përfshirë edhe truproje dhe civilë.

Zyrtarët thanë se guvernatori al-Fahadawi kishte shpëtuar i palënduar gjatë sulmit të sotëm në kryeqytetin e Anbarit, Ramadi, që është 100 kilometra në perëndim të Bagdadit.

Al-Fahadawi ishte plagosur seriozisht në një sulm të ngjashëm në vitin 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Irak,nga sulmi vetëvrasës – gjashtë të plagosur
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010
» Sanxhakun e qelë “sabahi” me ushtrin e vetë, në krye me shqiptarin Muhamer Zukorliç
» Krajka: Kënga e Vaçe Zelës që u këndua vetëm një herë
» Rexhep Rifati:Flladi i lirisë që u shndërrua në uragan mëvetësie, lirie e demokracie
» Prof. dr.sc.Akil Mark Koci:“Vogëlushja pianiste, Gaia Sokoli, mahnit publikun italian e jo vetëm”

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: LAJME :: Lajmet e Botes-
Kërce tek: